Kiváló eredmény a nemzetközi döntőn!

2017. november 18-án került megrendezésre Budapesten a Bolyai Matematika Csapatverseny Kárpát-medencei döntője. Ezen a versenyen a magyarországi és erdélyi megyék tanulói mérhették össze azon tudásukat, hogy csapatban összedolgozva miként képesek megoldani az adott matematikai, logikai feladatokat. A 4. évfolyamos tanulók közül Hargita megyét a csíkszeredai József Attila Általános Iskola 4. SbS osztályának a Száműzött Vadalmák csapata képviselte, amely az idén már másodjára bizonyult a térség legjobbjának. A Kárpát-medencei döntőben az ötödik legmagasabb pontszámmal bejutottak a szóbeli fordulóra is, ahol a legjobb hat csapat már villámfeladatok megoldási folyamatának a bemutatásával bizonyíthatta közvetlenül a zsűri előtt tudását és az együttgondolkodás örömét. A Császár Anna-Róza, László Csongor, Mészáros Hunor és Nagy Bálint tanulókból alkotott csapat a záró fordulóban Hargita megye idei legmagasabb pontszámát (191 pont) és legjobb eredményét (4. hely) érte el! Gratulálunk a gyermekeknek, s az őket felkészítő pedagógusoknak, Cseh Enikő és Kiss Benedek tanítóknak a kiváló eredményért .