Tablettalapú módszerekkel a korszerű oktatásért!

“Iskolánkban az a hagyomány, hogy korszerű.” Ez az örökérvényű állítás közel 20 esztendeje hangzott el egy volt tanítványaunk szájából. Nem térünk ki a kor kihívásai elől! – jelentjük ki ma is, egy olyan korszakban, amikor a korszerűség teljesen más dimenziókat és világot jelent. Eltökélt célunk iskolánk fentemlített értékeit megtartani, ezeknek megfelelni és a gyerekek oktatási igényeihez felzárkózni, felemelkedni.

Ezt a célt szolgálja a Fazakas Tünde és Gál Judith irányította III. step by step osztályunkban, a tablettalapú oktatási módszerrel elindított, román nyelv oktatását szolgáló kisprojekt. Az iskola igazgatója által biztosított tablettek segítségével lehetőség adódott a román tananyag egy témájának interaktív bevezetésére, előkészítésére, de remek lehetőséget nyújtott a differenciált oktatásszervezés formáinak a hatékony megvalósítására is. S hogy a gyerekeket mennyire foglalta le a módszer? A képek magukért beszélnek.