A József Attila Általános Iskola magyartanárának, Bogács Nórának a meghívására a felvidéki (Szlovákia) Hetényi Református Gyülekezet Tábita gyermek bábcsoportja 2016. október 11. és 13. között Csíkszeredába látogatott, hogy itt bemutassa az iskolánk, valamint néhány másik –városi és felcsíki iskola-diákjai részére a Dávid és Góliát , a Bábel tornya és a József és testvérei című, bibliai ihletésű előadásait. A csoportot Écsi Gyöngyi református lelkész, neves bábszínművész vezette. A bemutatott darabok sikerét bizonyítja, hogy mind a hat előadást teltház előtt játszották a gyerekszínészek, akik egyszerű díszletet, saját készítésű bábokat használva elkápráztatták a közönséget. Nagy örömünkre szolgált, hogy a felvidéki és az erdélyi gyermekek egymással találkozhattak, és ismerkedhettek, hiszen a vendégek nagy részét iskolánk tanulói látták vendégül. Ez a találkozás megerősíti gyermekeinket és családjaikat abban, hogy két különbőző határon túli magyar közösség alapjában közös gyökerekkel, közös kultúrával rendelkezik, és hasonló gondokkal küzd a mindennapi megmaradásban.

dsc_0011 dsc_0035 dsc_0044 dsc_0071