A SUPREM Erasmus+ projekt keretében a József Attila Általános Iskolából 6 tanuló és két kísérő tanár vett részt tanulói mobilitáson 2022. május 2-6 között Garderenben, Hollandiában a partneriskolák (az olasz Istitutio Comprensivo Perugia 2, valamint a magyarországi Maroslelei Általános Iskola) diákjaival.

A tábor tevékenységei különböző életvitellel kapcsolatos, gyakorlatias témák köré csoportosultak és olyan életvezetési készségek fejlesztésére fókuszáltak, mint például az időgazdálkodás, pénzügyi menedzsment, felelősség, autonómia, önálló munkaszervezés, döntéshozatal, mentális egészség, felelősségvállalás, társadalmi egyenlőség, vitakészség vagy idegen nyelven való kommunikációs készség.

A rendelkezésre álló szabadidőben a csapat körbejárta Garderen környékét, de ellátogattak Utrechtbe, Amszterdámba, Hágába és Scheveningenbe is. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, új barátokra tettek szert, az együttlét alatt jobban megismerhették társaikat és önmagukat.