A vers az, amit mondani kell, írja Kányádi Sándor.

Endes-Ábrahám Ákos, iskolánk V. C osztályos tanulója hűen igazodik  ehhez a mondathoz, ugyanis kivételes a versek iránti szeretete.

Amikor Ákos verset mond, új dimenziót nyit meg, amiről Lackfi János is, Ákos egyik kedvenc költője ír A buta felnőtt című versében:

Majd egymás mellé leülünk,
lábunk ázik a világvégi
tóban, és a fiam nekem
a mindenséget elmeséli.

Amikor Ákos verset mond, ezt érzem: elmeséli nekem a mindenséget, mert láttat egy olyan világot, amelyet csak az érzékel, aki hallgatja őt.

Mindezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy bármilyen megmérettetésen indult is el a 2021-2022-es tanévben, akár online, akár fizikai jelenléttel zajlott a versmondó esemény, kivétel nélkül elvarázsolta, s belopta magát úgy a közönség, mint a szakmai zsűri szívébe.

Ákos az idei tanévben több hazai és magyarországi versmondó versenyen vett részt:

Magyarországi versenyek:

• Nemzeti VERSeny, Budapest – aranyminősítés

• Kaleidoszkóp Versfesztivál, Kaposvár – különdíj a junior korosztályban

Sokáig akarunk hallgatni még, Ákos!

Magyartanára, András Teréz.