A STEAM oktatás innovatív módszerei.

A STEAM oktatás innovatív módszereiről és eszközeiről tartottak interaktív előadást osztrák és finn-magyar pedagógusok február 16-án, az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza és a Spektrum Oktatási Központ által szervezett Free ED webináriumon.
Dr. Fenyvesi Kristóf, a Jyväskylä-i Egyetem tanára által bemutatott „szitakötős” egyensúly kísérletet iskolánk I. SbS osztályos tanulói is kipróbálták Páll Edit és Pászka Zsuzsa tanító nénikkel. Óriási izgalom, feszült koncentrálás, lelkesedés és kacagás volt náluk. Születtek furfangos „villatámasztós” megoldások is, csakhogy repüljön a szitakötő. Hazatérve a szüleikkel is napokig kísérleteztek.
Ha kíváncsiak vagytok, mit bír el egy fogpiszkáló, próbáljátok ki ti is! Jó móka lehet nemcsak fizikaórán, de akár a maszkabálon is. Nincs szükségetek másra, mint egy pohárra, egy fogpiszkálóra, két egyforma villára, kitartásra és jókedvre.
Jó kísérletezést!