A finn oktatás szellemisége 1. részt

Everyday creativity projektünk keretén belül iskolánk öt pedagógusa vesz részt a finnországi Jyvaskyle-i Egyetem Tanárkepző Intézete partnerségével rendezett pedagógus kreativitás fejlesztési továbbképzőn. Az öt napos képzésen még olasz, magyarországi és holland pedagógusok vettek részt. Minden nap workshop-jellegű, előadásokkal gazdagított foglalkozások zajlottak és három nap, három különböző iskolát látogathattak meg a résztvevők, ahol tanórákat hallgathattak. A következő bejegyzésekben rövid szöveggel mutatjuk be és képekkel illusztráljuk a képzés napjait. Az első napon az egyetem két tanára Szabó Tamás és Fenyvesi Kristóf fogadtak és ismertették a képzés tartalmát, majd a projektben résztvevő szervezetek, pedagógusok mutatták be az előzetesen elkészített Kreativitás az iskolánkban c. projektjeik jelentéseit. Ezt követően előbb Mirja Tarnanen Kreativitás az oktatásban, majd Mikko Vesisenaho ICT és kreativitás c. workshopjai zajlottak. Ebéd után Szabó Tamás Tanulási környezetek és Fenyvesi Kristóf Multidiszciplinaritás és jelenség-alapú oktatás, a STEAM és a finn tananyag c. előadásai hangzottak el. Felemelő volt hallani és hallgatni azt a nagyon egyszerű finn oktatási-nevelési filozófiát, amely mindenek előtt a gyermek szükségleteit tudja igyekezetei középpontjába helyezni… 😊