Lejárt a szeptember 15-én megkezdődött, Erasmus+ projektünk keretén belül megszervezett pedagógus továbbképzésünk online szakasza. A programba beiratkozott pedagógusok, Páll Edit és Ráduly Szidónia tanítók, György Boglárka, földrajz szakos, Tankó Enikő angol szakos és Ferencz S. Alpár, történelem szakos tanárok feltöltötték a Jyväskylä-i Egyetem e-learning-es platformjára a finnországi képzők által meghatározott házi feladataikat, az egyénileg vagy csapatban elkészített kreativitási projektjeiket. Iskolánk kis csapata ezennel készen áll a 2o18. november 19-én kezdődő, a finnországi Jyväskylä-i Egyetemen zajló helyszíni továbbképzésre. A jövő héten zajló 5 napos képzés keretén belül pedagógusainknak lehetősége adódik nemzetközi tanulócsapatok tagjaiként (olaszországi, magyarországi, hollandiai kollágákkal), finn szakértőkkel dolgozva tapasztalatot és jó gyakorlatot cserélni a pedagógusi szakma kreativitásáról, ennek lehetőségeiről, megismerhetik azon pedagógiai és didaktikai megközelítéseket, módszereket, stratégiákat és eljárásokat, amelyek jellemzőek a projektben képviselt országok oktatási rendszereire, hasznos tudást szerezhetnek a mindannapos finn tanintézményekben zajló szakmai látogatásoknak köszönhetően a világ egyik leghatékonyabbnak tartott finn jelenség-orientált oktatás módszereiről, pedagógiai gyakorlatairól. A csatolt képeken a csapatmunkában megírt, összeállított és szerkesztett, Kreativitás az iskolánkban közös projekt keretében elkészített, angol nyelvű Insight into our creativity c. kisújság látható, amelyben a teljesség igénye nélkül igyekeztek kollégáink összegezni a józsefes kreativitás megnyilvánulásait, pedagógusaink kreatív munkájának eredményeit, a tanítási tevékenységek és feladatok mellett megvalósított egyéni vagy csoportos pedagógiai hozzáadott értékeinket. Jó utat, hasznos továbbképzést, illetve itthonmaradt kollégáink számára is használható tapasztalat- és ismeretgyűjtést kívánunk!