Ezennel lejárt a nyolcadikos felvételi első szakasza.

Tanítványaink eredményeire nagyon büszkék vagyunk, hisz végzőseink fele a város legjobb elméleti és vokacionális középiskoláiba jutottak be!

Minden végzős tanulónak gratulálunk és sok sikert a továbbiakban!

Az alábbiakban egy kis részletesebb statisztika:

66 vizsgázó tanulóból 6 tanuló folytatja tanulmányait szakiskolában, 60 tanuló középiskolában. Ebből 11 tanuló vokacionális középiskolai szakon folytatja tanulmányait, vagyis 5 tanuló műszaki rajzon, 4 képzőművészetiben, 1 zenén és 1 teológián. Elméleti középiskolai osztályba 28 tanuló nyert felvételt. A Márton Áron Főgimnáziumban összesen 20 tanuló jutott be, vagyis Matematika-Informatika osztályba 9-en, Természettudományok szakra 8-an, Társadalom-tudományok osztályba 2-en és Filológiára 1 tanuló. A Segítő Mária Római-Katolikus Középiskola természettudományok osztályába 3 tanuló, a társadalom-tudományok osztályba ugyancsak 3 tanuló jutott be. Az Octavian Goga Főgimnáziumba 2 tanuló került besorolásra. Szakközépiskolai oktatásba a jövő tanévtől 21 tanítványunk részesül, így 15-en a Joannes Kájoni Szakközépiskola, 2-en a Kós Károly Szakközépiskola, 2-en a Venczel József Szakközépiskola, valamint 2-en a Székely Károly Szakközépiskola tanítványai lettek.

Fontos, hogy július 10-13 között iratkozzatok be és jó nyarat kívánunk mindenkinek!