Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Verseny

Április 14-én, Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen szervezték meg a IV. osztályosoknak a Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Verseny megyei szakaszát. A vetélkedőre azon háromfős csapatok kaptak meghívást, akik a Napsugár gyermeklap hét lapszámában (szeptember–március) közölt Szólj, szám! anyanyelvi feladatok megoldásával összegyűjtötték a versenyen való részvételhez szükséges pontszámot.
Iskolánkat három csapat képviselte a IV. SbS osztályból:
• Nyelvészkedők (Antal Emőke, Kedves Anna, Simon Szonja)
• Vadalmanók (Galaczi Fanni, Koncz Hanga, Simon Viola)
• Pallas gyermekei (Bencsik Veronika, Császár Anna-Róza, László Csongor)
A megyei megmérettetésen mindhárom csapat nagyszerűen teljesített, és elhozták az első három díjat. Közülük az első helyen végzett csapat, a Pallas gyermekei fogja összemérni anyanyelvi és irodalmi műveltségét a Nagybányán megszervezett országos döntőn a többi magyarlakta megye versenyzőivel.
Kívánunk nekik sok sikert és kitartást a további felkészüléshez!