Fanni és a Fürkész

Május 20 és 22-e között szervezték meg Nagyváradon a VII. Fürkész helyesírási és nyelvhelyességi verseny országos szakaszát. Az Ady Endre Elméleti Líceumban rendezett vetélkedőn Harghita megyét 7 kisdiák képviselte. Közöttük volt iskolánk IV. SbS osztályos tanulója, Galaczi Fanni is, aki a megyei második legjobb eredménnyel jutott tovább az országos megmérettetésre:
„A verseny feladatsora nehéznek bizonyult, de megbírkóztam vele. Míg a feladatokat javították, addig városnézésre került sor, és megtekintettük a Da Vinci kiállítást is. A késő délután megrendezésre kerülő záróünnepséget egy gitáros-énekes előadás nyította meg, amit a szervező iskola tanulói adtak elő. Ezt követte a díjkiosztás, amin megtudtam, hogy harmadik helyezést értem el”.
Gratulálunk!